wyszukiwanie zaawansowane
1 » Procedura wydawnicza2

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Kontakt

  • Lech Krzyżanowski
    WYDAWNICTWO "CUM LAUDE"
    NIP: 5471421815
  • E-mail:biuro@cumlaude.com.pl
  • Telefon668511855
  • Godziny działania sklepuponiedziałek-piątek 10.00 - 18.00
  • CumLaude
0
0

Procedura wydawnicza

Procedura wydawnicza, stosowana w Wydawnictwie Cum Laude

 

Procedura wydawnicza to całokształt działań zmierzających do zagwarantowania właściwego poziomu merytorycznego oraz wykluczenia wad prawnych książek publikowanych przez Wydawnictwo Cum Laude [zwane dalej: Wydawnictwem]. Obowiązek realizacji procedury wydawniczej spoczywa na wszystkich pracownikach Wydawnictwa, podczas całego procesu przygotowywania książki do druku. Procedura wydawnicza wymaga kierowania się na wszystkich jej etapach zasadami etyki publikacyjnej, zamieszczonej w osobnym dokumencie. Procedura wydawnicza składa się z procedury recenzyjnej oraz procedury publikacyjnej. Procedura recenzyjna opracowana jest w osobnym dokumencie. Procedura publikacyjna składa się z dwóch etapów:

  1. procedura publikacyjna przedrecenzyjna
  2. procedura publikacyjna porecenzyjna

Po zakończeniu procedury publikacyjnej przedrecenzyjnej, stosuje się procedurę recenzyjną, po niej zaś, procedurę publikacyjną porecenzyjną.

 

I. Procedura przedrecenzyjna

  1. Materiał planowany do publikacji [zwany dalej materiałem] Wydawnictwo pozyskać może wyłącznie od twórcy, jego pełnomocnika lub spadkobiercy.
  2. Prace redakcyjne rozpocząć można wyłącznie po uzyskaniu kompletnego materiału.
  3. Kompletny materiał poddany zostaje badaniu antyplagiatowemu przy wykorzystaniu wybranego przez Wydawnictwo programu antyplagiatowego. Każda część dodawana do publikacji na etapie prac redakcyjnych musi zostać poddana badaniu antyplagiatowemu. Nie dotyczy to zmian wynikających z redakcji stylistycznej i korekty.
  4. Materiał wraz z raportem antyplagiatowym poddany zostaje wstępnej, przedrecenzyjnej weryfikacji, dokonywanej przez Radę Naukową Wydawnictwa. Skład i zasady działania Rady Naukowej Wydawnictwa określa osobny dokument.
  5. Prace redakcyjne będą kontynuowane jedynie pod warunkiem zaakceptowania materiału do publikacji przez Radę Naukową Wydawnictwa.
  6. Po uzyskaniu akceptacji, o której mowa w pkt 4, następuje podpisanie umowy wydawniczej z autorem. Formularz umowy wydawniczej stanowi załącznik do niniejszej procedury. Ostateczny tekst umowy może różnić się od zawartego w formularzu, z wyjątkiem deklaracji autora o przygotowaniu pracy na poziomie właściwym dla prac naukowych oraz, deklaracji, że praca nie narusza praw autorskich przysługujących osobom trzecim.

 

II. Procedura porecenzyjna

  1. Po uzyskaniu pozytywnych lub warunkowo-pozytywnych recenzji, Wydawnictwo wyznacza redaktora, który odpowiadać będzie za kolejne etapy procedury wydawniczej.
  2. W przypadku recenzji warunkowo-pozytywnej, redaktor kontynuuje procedurę porecenzyjną dopiero po ustosunkowaniu się autora do uwag zgłoszonych przez recenzenta.
  3. Redaktor ma obowiązek uzyskania zgody autora na wszystkie ingerencje korektorskie.
  4. Do zadań redaktora należy w szczególności uzyskanie zgody autora na projekt okładki, zawartość strony metryczkowej oraz strony tytułowej.
  5. Redaktor zwraca szczególną uwagę na to, czy w przekazanym materiale nie nastąpiło nadużycie prawa cytatu oraz czy ilustracje przewidywane do druku nie naruszają praw autorskich, ani przepisów o ochronie wizerunku.
  6. Po zakończeniu prac redakcyjnych, a przed wysłaniem materiału do druku, wymaganie jest uzyskanie akceptacji autora dla ostatecznej wersji publikacji.
  7. Po wydrukowaniu nakładu, do zadań redaktora należy przesłanie wymaganych przez prawo egzemplarzy obowiązkowych uprawnionym podmiotom oraz egzemplarzy autorskich, autorowi.
Do pobrania: Formularz umowy wydawniczej
Przejdź do strony głównej